Kan restperiode tilbakebetales når jeg solgte raskt?

Du betaler for å få publisert annonsen din på våre nettsider i en viss tidsperiode. Selv om du ønsker å stoppe annonsen før utløpstiden betaler du full pris for annonsen.

Vi legger til rette for at det kan ta kortere eller lengre tid å selge det du annonserer. FINN.no har vist seg å være en veldig effektiv markedsplass hvor mye selges raskt. Som alle andre markedsplasser er det hos oss snakk om tilbud og etterspørsel, noe som også kan påvirke hvor raskt du får solgt. Derfor har vi lang levetid på annonsene slik at du ikke må lage nye annonser for de tingene som ikke blir solgt med en gang. For å kunne dekke opp begge behov refunderer vi ikke for resterende annonsetid selv om du er heldig og får solgt fort.

Er du jurist kan dette være interessant:
I angrerettsloven § 22 fremkommer det at man ikke har angrerett på tjenester (i dette tilfellet annonser) som leveres innenfor et bestemt tidsrom (dvs. i annonseperioden).


Var denne artikkelen nyttig?
2 av 10 syntes dette var nyttig

Trenger du fortsatt hjelp? Kontakt oss her.